Akdeniz Kıyısında Büyüleyici Bir Tatil Beldesi: Adrasan

Yeni adı ile Çavuş olan ve genellikle de kişilerin eski adı ile bildiği Adrasan, 2 km uzunluğundaki kumsalı ile tatilcilerin akın ettiği cennetten bir köşe adeta.

Adrasan, Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı olan bir beldeyken 1996 yılında kendi belediyesine geçmiş. Bu zaman zarfından sonra da Çavuşköy olarak ismi değiştirilmiş. Fakat genellikle halk arasında ve tatilciler tarafından Adrasan ismi tercih edilmektedir.

Sakin, Huzurlu ve Kaliteli Tatiller İçin

Adrasan bölgesi Antalya’da Olimpos tatil bölgesine çok yakın olmakla birlikte henüz Olimpos kadar popüler olamamıştır. Fakat tamamen seçkin bir sınıf tarafından tercih edilen Adrasan tatil bölgesinde birçok farklı otel, tesis ve son derece de kaliteli bir turizm hizmeti sunulmakta. Adrasan tatilciler için birçok farklı konaklama mekânı sunuyor. Özellikle de Adrasan otelleri oldukça rahat ve konforlu bir yapı sunarken aynı zamanda butik otel, pansiyon, tatil oteli, apart ve birçok farklı konaklama tercihi de bulunmakta.

Olimpos Otelleri

Olimpos Otelleri

Adrasan otelleri, koy tarafında yer aldığı gibi aynı zamanda dağların yamaçlarında da birçok farklı otele ev sahipliği yapıyor. Tamamen kişilerin zevklerine ve beğenilerine göre tercih edeceği Adrasan otelleri içerisinde aynı zamanda Adrasan deresinin içerisinde bulunan bir otel de bulunmakta.

Adrasan otelleri birçok açıdan misafirlerine kalite ve profesyonellik sunmakta. Akdeniz mutfağının en seçkin lezzetlerini bulabileceğiniz bu otellerde aynı zamanda birçok dünya mutfağına ait lezzetlerin de tadına bakabilirsiniz.

Doğayla Baş Başa Gözlerden Uzak Tatil Mekanları

Antalya’nın son yıllarda çekim merkezi olan Adrasan, birçok farklı aktivitelere ev sahipliği yapıyor. Doğa ile baş başa kalacağınız, kalabalıktan uzak, sakin ve kafa dinleyeceğiniz konaklama tesisleri yeşil ile mavinin kesişim noktasında yer almakta. Adrasan bölgesinde sadece deniz, kum, güneş üçlüsü değil aynı zamanda dağ yürüyüşü yapacağınız alanlar, bisiklet turu yapma imkanı, rafting heyecanı ve daha birçok farklı sosyal aktivite imkanı bulunmakta.

Üç yanı çam ormanları ile çevrili olan bu bölge denizden değil de karadan ters rüzgâr aldığı için deniz her dönem tül gibi olmakta ve asla dalga bulunmamaktadır. Bu hem sakin ve rahat bir yüzme sağlayacağı gibi aynı zamanda su sporları için de eşsiz bir imkân sağlamaktadır.

Rüzgâr gücünün etkili olduğu antik çağlarda yelkenli gemiler Adrasan koyuna giremedikleri için medeniyet izlerini 10 kilometre kadar uzakta olan Olimpos bölgesine kurmuştur. Antalya’dan 95 km, Kemerden ise 55 km uzakta olan Adrasan eşsiz kumsalı ve bakir doğası ile görenleri kendine aşık eden bir bölge.

Kalabalık tatil bölgelerinden sıkılan ve doğa ile baş başa kalarak huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler için Adrasan otelleri ve yine aynı şekilde Olimpos otelleri son derece kaliteli ve avantajlı hizmetler sunmakta. Üstelik her bütçeye ve zevke uygun olan otel konaklama hizmetleri de Adrasan bölgesinde kusursuz bir şekilde sunulmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2013-2017 Tüm hakları saklıdır. Maldivler Turları | Phuket Otelleri | Pattaya turu | Yasal Uyarılar | Gizlilik İlkesi | Gezi Rehberi | Site Haritası |