Bartın gezim sonrası rotayı Amasra’ya çevirerek 45 dakikalık yolculuk sonrası ilçe girişine varıyorum. Tepeden Amasra bir hayli güzel görünmekte. Merkeze yaklaşık 4 km mesafem var hava oldukça sıcak ve nemli yürünecek gibi değil. İlçe minibüsleri ile gidiyorum ve kısa bir yolculuktan sonra Amasra’ya ulaşıyordum. E gelmişken denize girmeden olmaz. Önce biraz kumsalın tadını çıkararak kısa bir yürüyüş yapıyorum hem kendime uygun şezlong da bulurum düşüncesi ile,

amasra-plaj

Amasra’da gezilecek ve yapılacak güzel şeyler var fakat ben Safranbolu gezim sonrası tekrar İstanbul’a döneceğim. Sadece denizin ve kumsalın keyfini çıkarmak amaçlı buraya geldim. Yaklaşık 4 saat Amasra’da kalarak deniz ve kumsalın keyfini çıkardım.

Akşam 17:00 suları olmuşken Amasra’dan ayrılmak için tekrar yola çıkıyorum.

amasra-tabela

Amasra’yı tepeden görebilecek bir noktadayım. Harika bir manzara var.

amasra-manzarasi

Amasra’dan Zonguldak‘a otostop şansımız pek yaver gitmedi. Yol üzerinde lokanta görüyor ve bir şeyler yemek için oraya gidiyorum. Hava karardı ve konaklama işini çözmem gerek. İşletme sahibi ile konuşuyor ve bu gece için kalacak bir yere ihtiyacım olduğunu söylüyorum. İşletme sahibi ise bana burada konaklaya bilirsin diyordu. Saatler ilerliyor ve lokantaya son bir müşteri geliyor. Bakü‘den gelip Zonguldak yönüne giden bir tır. Kendisine yarın için Zonguldak’a gideceğimi söylüyorum. Sağ olsun kabul ediyor. Geceyi burada geçirecekmiş. Gece 00:00 olduğunda lokanta kapanıyordu. İşletme sahibi evine gidiyor, şoför ise tırın içinde uyku moduna giriyor. Bense lokanta önünde yer alan sandalyelerden kendime 5 yıldızlı bir yer hazırlıyorum. 🙂 Burada güzel bir uyku uyudum.

amasra-konaklama

Sabah yedide uyanıyorum. Benden bir 10 dakika sonra da tır şoförü Celal ağabey uyanıyordu. Saat sekizde de lokanta açıldı. Sağ olsun lokanta sahibi Kenan ağabey bana bir sabah çorbası ısmarlıyor. Çorbamızı da içip karnımızı doyurduktan sonra lokantadan ayrılıyor ve Celal ağabey ile Zonguldak’a doğru yola çıkıyordum.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.