Azerbaycan vizesi

Komşu ülkeler seyahatimin ikinci durağı olan Azerbaycan’a, Tebriz Bakü Arası Otobüs Yolculuğu yaparak ulaşımımı sağladım. Azerbaycan Vizesi başvurumu Tebriz, Azerbaycan Başkonsolosluğunda yaptım.

Azerbaycan Vizesi

Diplomatik, hususi ve hizmet pasaportuna sahip Türkiye vatandaşları Azerbaycan’a vizesiz giriş yapabilir ve her gidişte 90 gün kalabiliyorlar.

Ben ve benim gibi Umuma mahsus pasaportu olan kişiler ise harç ödemeden Azerbaycan’a giriş vizesi alabiliyor. Nitekim Tebriz‘de başvurduğum Azerbaycan vizesi için herhangi bir harç ücreti ödemedim. Vize müracaatım 3 iş günü sürdü.

Azerbaycan Vizesi İçin Gerekli Belgeler

– İstenilen şekilde doldurulmuş Azerbaycan Vize başvuru formu,

– Pasaportunuzun aslı ve kimlik bilgileri olan sayfanın fotokopisi,

– 3×4 ölçülerinde 2 adet fotoğraf.

Hava Limanında Azerbaycan Vize Başvurusu

Umuma mahsus pasaporta sahip olan Türkiye vatandaşları Azerbaycan’a gitmek için Türkiye`de vize almadığı takdirde, Bakü`de Heydar Aliyev Uluslararası Hava Limanında, Gence Uluslararası Hava Limanında, Nahçivan Uluslararası Hava Limanında ve Türkiye-Azerbaycan (Dilucu-Sederek) sınır kapısında giriş vizesi alabiliyor. Bu noktalardan giriş vizesi alınması için ise aşağıdaki belgeler isteniyor.

– İstenilen şekilde doldurulmuş Azerbaycan Vize başvuru formu,

– Pasaportunuzun aslı ve kimlik bilgileri olan sayfanın fotokopisi,

– 3×4 ölçüde 2 adet fotoğraf,

– 10 ABD doları.

4 YORUM YAZILMIŞ

  1. Abbas Yolcu İle Oteller, Moteller, Pansiyonlar, Günlük Kiralık Evler, Turistik Tesisler, Tatil Köyleri, En İyi Mekanları ve Güncel Etkinlikleri Keşfedin.

  2. Merhaba,

    Tahran’dayım Bakü’ye gitmeyi planlıyorum, buradan direkt uçuş yapıp havaalanında vize alabiliyor muyum? Ve diğer bir şey, vizeyi burada alırsam herhangi bir ücret ödemiyor muyum? Websitesinde ücret de olduğu yazıyor ancak bu beni kapsamıyor mu?

    Teşekkürler şimdiden.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.