İstanbul’un gizli cenneti Saklıgöl. İstanbul’un trafiği ve keşmekeşinden 50 km uzaklıkta bulunmaktadır bu huzur verici yer. Ihlamur ağaçlarının bol olduğu yeşili ve berrak gölü ile hafta sonu gezileri için harika bir gezi rotasıdır Saklıgöl.

İstanbul-Şile otobanını takip ederek, Ahmetli köyü 3. Kilometresinde Saklıgöl yol ayrımı çıkacaktır. İşte o yol sizi eşsiz doğası ve huzur verici görüntüye sahip Saklıgöl’e götürecektir. Ailelerin hafta sonu uğrak noktası olan bu şirin yerde bir birinden keyifli aktiviteler de mevcuttur. Sabah serinliğinde gelerek kahvaltınızı edebilir, fayton gezisine çıkabilir veya ıhlamur ağaçlarının etrafa yaydığı muhteşem iç açıcı kokular eşliğinde yürüyüş yapar yorulduğunuzda ise göle karşı mangalınızı pişirebilirsiniz.

Toplam 21,25 km mesafe olan Saklıgöl parkurunda, bisiklet, kaya tırmanışı, trekking, olta balıkçılığı, mağaracılık, tatlı su tekne turu, hayvan, bitki ve kırsal yaşam gözlemi, geleneksel üretim, doğa fotoğrafçılığı ve oryantiring gibi keyifli aktiviteler de bulunabilirsiniz. İmrendere sapağından başlayarak Karaman dere köyünün doğusunda bulunan toprak yoldan eşsiz manzaralı Saklıgöl’e ve oradan darlık baraj gölüne ulaşmaktadır. Baraj bendinin bulunduğu Korucu köy’ün içerisinden geçerek başlangıç noktasına geri dönülmektedir.

sakligol-bisiklet-etkinligi

Sabah gelerek kahvaltınızı ailece edebilir ya da mangal, nargile keyfi yapabilirsiniz. Özellikle hafta sonları kalabalık olan Saklıgöl’e erken gitmenizde fayda var.

Gölü cepheden gören masalarda yemeklerinizi afiyetle yiyebilirsiniz. Dışarıdan getire bildiğiniz ürünler olmakla birlikte Saklıgöl içerisinde bulunan işletmeden de ürünlerinizi temin edebilirsiniz. Gölün kenarını kurulu Restaurant ait masalarda pikniğinizi yapabilmeniz mümkün. İşletmenin ön gördüğü fiyatlar dâhilinde;

 • Tüm malzemelerinizi kendiniz getirerek masa ve mangal kiralayabilirsiniz,
 • Ağaç altı masalar 6 kişilik 25 TL,
 • Göl üstü 6 kişilik 35 TL, 8 kişilik 45 TL, 12 kişilik 70 TL
 • Küçük mangal 15 TL, büyük mangal 20 TL,
 • Malzemelerinizi tesisten aldığınız takdirde masa ücreti alınmamaktadır.

Unutmadan, yaklaşık 250 araç kapasiteli açık toprak alan otopark bulunmaktadır. Hafta sonu erken gelen aracını park edebiliyor. 🙂

4 YORUM YAZILMIŞ

  • Rıfat Bey merhaba,

   Haklısınız. İstanbul’da yaşayıp da bilmediğimiz ne hazineler var aslında. Güzel yerleri keşfettikçe yazıyor olacağım. Saklıgöl’e ilk fırsatta gitmenizi öneriyorum zira çok beğeneceksiniz.

 1. Bende gittim oraya harika bir yer. Güzel anlatmışsın Saklıgöl’ü. Ağaç altı masalara o fiyatların verilmesi çok garip…

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.