Hayal eden herkese…

Serüvenim Türkiye turu ile başlamıştı. 1 aylık Türkiye turu seyahatimden sonra eve döndüğümde yüzlerce kartvizit ve birçok çekilmiş fotoğraf vardı elimde. Yollarda tanıştığım kalbi temiz insanlar, yüzleri gülen topluluklar, zor şartlarda yaşamlarını sürdüren ailelere rastladım. Evlerine, sofralarına ve muhabbetlerine ortak oldum. Birçok anı ve hatıralar topladım. İnsanlara olan bakış açım değişti. Her şeyin para olmadığını anladım. Ufak şeyler ile nasıl mutlu olunur Anadolu’da bizzat yaşayarak gördüm ve deneyimledim. Cebimde para varken, harcamamayı öğrendim. Karnım aç yemek verir misiniz dediğimde önüme bitiremeyeceğim yemekleri koydular. Kuru üzüm, incir verenleri hatta cebime para koyanları gördüm. İşte aradığım duygular tamda buydu. Benim aradığım, mutluluktu. Çıkarsız, karşılıksız duygulardı. Şehir hayatının keşmekeşinden, yalan dolanından soyutlanmaktı. Köylerdeki yaşamı sorgulamak, farklı din, dil ve renkteki insanları tanımaktı amacım. Bu gibi yaşamış olduğum anıları yazarak insanlar ile paylaşmak ve benden sonra gideceklere yardımcı olmaktı amacım. 24 Kasım, 2013 Pazar günü açtığım Fatihyollarda.com bloğum sayesinde birçok değerli insan tanıdım. Olumlu geri bildirimlerin yanında, olumsuz geri bildirimlerde aldım. Hayat sana güzel, zenginsin, işin gücün yok geziyorsun gibi mesajlarda aldım. İnsanlara, düşündükleri gibi olmadığını anlatmaya çalıştım.

turkmen-kiz

Esas zenginliğin, hayatımızı nasıl yaşayabileceğimize dair kurduğumuz sahici hayallerimizde gizli olduğunu anlatmaya çalıştım. Esasında bloğumu her ne kadar insanlar için yazsam da, kendim içinde yazıyorum. Çünkü yazdıklarımı en iyi hale getirecek olanın tam da bu tavır olduğunu biliyorum. Kendi hayallerimi izleyerek, daha birçok insanı kendi hayallerini bulmak ve izlemek konusunda cesaretlendiriyorum. Kendi hayallerimi, gerçek benliğimle uyuşan hayalleri izleyerek hayata katkılarımı ulaşabileceğim en üst verimlilik seviyesinden sunuyorum ve biliyorum ki bunu yaptığımda ortaya çıkan değer beni fazlasıyla mutlu edecektir.

Hayallerimizden anlamlı değerler çıkar. Bir insan hayal edip bu hayalin peşinden gittiğinde, o hayat inanılmaz derecede zenginleşir ve bu zenginlik kabına sığmaz, taşıp başka hayatlara da bulaşır. İnsanlar hayal kurmakta ve hayallerinin peşinden gitmekte özgürse, tarih yazılır. Yaşıyorsak, hayal kurmalı ve bu hayalin peşinden gitmeliyiz. Hayatımızdaki güzel ve eşsiz amacımızı gerçekleştirmenin yolu da budur. Siz boş verin başkalarının lafı ile yaşamaya ve yönlendirilmeye. Siz, siz olduğunuz için yaşayın.

Siz kendi yaptığınızı doğru buluyorsanız, bütün dünya sizi destekleyecektir. –Ralph Waldo Emerson

Fatihyollarda.com, 1 yaşında!

Sınırları geç ve dünyayı keşfet!

4 YORUM YAZILMIŞ

  1. Sizin yerinizde olabilmek isteyen çok insanın olduğuna eminim. Bir gün bu Marmaris’e de bekleriz sizi. Dediğiniz gibi hayallerin gerçekleşmesi dileğiyle.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.