Modern Ev Tasarımlarında Sıra Dışı Fikirler

Gelişen dünyanın hızına ayak uydurmayı bir yana bırakalım değişen yenilikçi mimari anlayış ile artık ülkemizde yeni ve birbirinden harika tasarımlı yapıları görebilmek mümkün. Şehrin keşmekeşliğinden uzak daha çok sade, ruha hitap eden tasarımlar ile gayet şık mimariler her geçen gün artmakta.

Bizler gündelik yaşamın getirdiği stres ve sıkıntının üstesinden gelebilmek için hafta sonları kendimizi doğaya atarız. Biraz kafa dinlemek, ayağımızın toprak ile buluşması ve etrafta ötüşen kuş cıvıldamaları ile huzur bulalım diye. Bu düşünceler günümüz mimarisi ile örtüşen doğaya yakın yeni şehirleşmeler ile artış göstermekte. Doğa ile iç içe yapılaşma ya da şehir içerisinde doğa dostu ahşap dolgulu evler. Gözümüzde canlandırdığımızda ne kadar hoş bir yaşam alanı olduğunu anımsıyoruz öyle değil mi? Bu tip yapıları Avrupa ve Amerika’da görebilmek mümkünken ülkemizde henüz yavaş yavaş yapıldığını görüyoruz. İçerisinde bir ömür yaşam sürecek insanların modern evlerdeki anlayışları kişisel nedenlerden dolayı pek çok değişiklik gösterse de öncelik şüphesiz yoğun şehir yaşamının getirdiği stresten arındırıcı bir ev. Sade ev tasarımları ve özgün motifler ilgi gören tasarımların başında geliyor.

Kaynak © Homify

Kaynak © OOZONO/homify

Modern mimarilerin en temel özelliklerinin başında elbette doğal ürünlerin kullanılması geliyor. Buna örnek olarak yukarıda da bahsettiğim ahşap ürünlerin bu yeni yapılarda kullanılmasıdır. Zira doğadan bir alan sunan ahşap ürünler evin hem iç hem de dış mimarisine göz alıcı bir güzellik katmakta. İşte tamda burada devreye Homify giriyor. Homify, ülkemizde değişen yenilikçi mimari tasarımlarda imdadımıza yetişen bir oluşum. Kendileri bizler için hiç üşenmeyip doğru mimar ve ustaları buluyor ve hayalimizdeki yuvanın oluşmasında rol oynuyor.

Kaynak © Homify

Kaynak © ALEKSANDR ZHYDKOV ARCHİTECT/homify

Yaratıcı fikirleri ve ilham veren konsepti ile Homify iç dekorasyondan bahçe düzenlemeye, geleneksel oda tasarımlarından modern dokunuşlara pek çok alternatif geniş yelpazesi ile yepyeni yaşam alanımız için müthiş öneriler sunmakta.

Her zevke hitap eden yaratıcı fikirler ve uyumlu renk kombinasyonları ile sadeliğin getirdiği huzuru yaşam alanınıza uygulamak için sınırsız önerilerin en güzel örneği Homify.

Değişen Türk mimarisinde önemli bir yer edinen Homify, söz konusu yeni yapılaşma sürecinde pek çok insanın tercih ettiği sanal mimardır. Gelişen sosyo-kültürel değişimleri anbean takip eden bu modern mimari anlayış kısa sürede birçok insanı mutlu ettiğini gördüm. Tavsiye edebileceğim bir site olan Homify, sıra dışı fikirleri ile hayalini kurduğunuz yeni yaşam alanınız için iyi bir tercih olacaktır.

Düşlediğiniz evi yenilemek için geç kalmadınız…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2013-2017 Tüm hakları saklıdır. Maldivler Turları | Phuket Otelleri | Pattaya turu | Yasal Uyarılar | Gizlilik İlkesi | Gezi Rehberi | Site Haritası |