Kabir Cami (Jameh Mosque), Yazd

Merhaba arkadaşlar,

2014 Temmuz ayında 10 gün (Tebriz, Tahran, Maragheh, Bunab), 2015 Ağustos ayında ise Tebriz, Tahran, Qom, Kaşhan, İsfahan, Şiraz, Yezd ve Meşhed gezisi gerçekleştirmiştim. Seyahat dönüşü hazırladığım kapsamlı İran Gezi Rehberi İran’a gitmeyi düşünenlere oldukça fayda sağladığını fark ettim. Nitekim yazıyı yayınladığım günden bu yana birçok yorum ve e-posta aldım. Öncelikle ilginiz ve yeni yerler görmeye olan tutkunuzdan dolayı her birinize teşekkür ederim.

Tebriz, Mavi Camii Kompleksi
Tebriz, Mavi Camii Kompleksi

Ulaşımdan, konaklamaya, güvenlik ve gezilecek yerler hakkında aldığım yoğun sorular neticesinde bu makaleyi yazmayı uygun gördüm. Zira yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde hemen hemen her gün İran’a seyahat hazırlığında olan insanların sorularına büyük bir keyifle yanıt vermekteyim.

Maraga, Bonab, Tebriz, Tahran Qom, Kaşhan, İsfahan, Şiraz, Yezd ve Meşhed şehirlerine ait gezilecek yerler ve konaklama gibi bilgiler mevcut. Güvenlik, ulaşım, para bozdurma, iletişim ve yeme-içme konularına ait ekstra bilgileri yorum ve e-posta yanıtlarına ek olarak iliştirmekteyim.

İran’a bir seyahat planlıyorsanız öncelikle aşağıda yer alan makaleleri;

İran Gezi Rehberi (*****)

Maragheh ve Bonab gezi notları

Tebriz Gezi Notları

Tebriz Gezilecek Yerler

Tahran gezi notları

Tahran Gezilecek Yerler

Qom Gezi Notları

Kaşhan Gezi Rehberi

İsfahan Gezi Notları

İsfahan Gezilecek Yerler

Şiraz Gezi Notları

Yezd Gezi Notları

Meşhed Gezi Notları

Otobüs ile İran Yolculuğu 1

Otobüs ile İran Yolculuğu 2

İran seyahati hazırlıkları

okuyunuz. İran gezisi hakkında aklınıza takılan tüm soruları bu makaleye yorum olarak yazabilir ve iletişim menüsünden bana ulaşarak dosyaları talep edebilirsiniz.

3 YORUM YAZILMIŞ

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.