Fatih Kibar

Gezi notları, araştırma ve makaleler...

İstanbul’da Boğaz Turu Yapmak

Eminönü ve Ortaköy’den yapılan kısa boğaz turlarının yanında son zamanlarda otel, restoran vb. yerlerde yapılan yemekli ve yemeksiz organizasyonlar için mekan olarak artık tekne ve yatlar tercih edilmektedir. Tekne ve yatlarda organize edilen turlar sayesinde insanlar belirlenen süre boyunca boğaz turu yaparken kendi istekleri doğrultusunda hazırlanan yemek ya da kokteyl menülerin tadına bakıyorlar. Eğlence için tüm tekne ve yatların ses sistemleri bulunduğu için kişiler kendi dinlemek istedikleri şarkıları CD ya da USB aygıtı ile yanlarında getirebilmektedirler. Canlı müzik talebi olanlar için de ekstra ücretler alınarak fasıl, keman, gitar ve solist organizasyonu yapabilme imkanı da müşterilere sunulmaktadır.

Boğaz Turu

Boğaz turu eşliğinde yemekli ya da yemeksiz olarak gerçekleştirilen organizasyonlara örnekler verecek olursak; düğün, nişan, doğum günü, kına gecesi, sünnet düğünü, mezuniyet, kahvaltı, fasıl, iftar, iş yemeği, akşam yemeği, evlilik teklifi, evlilik yıl dönümü, bayi toplantısı vb. organizasyonları sıralayabiliriz. Kısacası karada yapacağınız tüm kutlama, eğlence, davet ve parti organizasyonlarını tekne ve yatlarda çok daha uygun fiyatlara organize edebilme imkanına sahipsiniz.

Katılımcı sayısına göre farklı kapasitelere sahip büyük/küçük tekne ve yatlar müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Genel olarak yatlar 10 kişiye kadar yemekli, 15 kişiye kadar da kokteyl düzende hizmet verebilirler. Menüler üzerinde müşteri talebine göre değişiklikler de yapılabilmektedir. 15 kişiden fazla olan gruplar için küçük ve büyük tekne seçenekleri bulunmaktadır. Tekne ve yatlar her türlü donanıma sahip olup müşterilerin tüm isteklerine karşılık verebilecek kapasitededir. Tekneler de en az yatlar kadar konforludur.

Boğaz Turu Konsepti

Yemekli turlar 10 kişiye kadar olan yat gezilerinde minimum 2 saat, 15 kişiden fazla olan gruplar için de minimum 4 saat sürmelidir. O günkü organizasyon durumuna göre süre konusunda ücreti ödendikten sonra her türlü uzatma işlemi yapılabilmektedir. Hareket noktası olarak yatlar için Bebek, Kandilli ve Kuleli sahilleri, tekneler için de Beşiktaş, Kabataş, Üsküdar, Beylerbeyi ve Eminönü bölgeleri kullanılmaktadır. Tekne ve yatların sıkıntı yaşamadan rahat bir şekilde müşterileri alabilecekleri ve bırakabilecekleri her yer başlangıç ve bitiş yeri olarak kullanılabilir.

Boğaz turu fiyatları standart olmadığı için firmalar İnternet siteleri üzerinde fiyat konusunda rakam bilgisi vermektedirler. Fiyat teklifi almak için kendileri ile direkt temas kurmanız gerekmektedir. Tercihinizi uygun fiyatlar karşılığında kaliteli organizasyonlar gerçekleştiren ve her türlü müşteri talebine sınır tanımadan karşılık verebilen firmalardan yana kullanın.

3 Yorum

Bir Yorum Ekle
  1. Boğaz Tekne Turu

    Kesinlikle katılıyorum süper bir makale olmuş teşekkür ederiz verdiğiniz tavsiye için. Mükemmel İstanbul’u boğazda tur yaparak dolaşmak muazzam birşey. Birde Ramazan ayı geliyor süper bir fırsat olur.

  2. Tekne Boğaz Turu

    Herkese tavsiye ediyorum. Boğazda akşam turu gibi bir şey bulamassınız. Organizasyondan dolayı teşekkürler.

  3. Tek bir makale ile tüm özel boğaz turları ancak bu şekilde özetlenebilirdi. Bu sene yağışlı havalar nedeniyle geçmiş yıllara oranla boğazda fazla tekne ve yat göremedik ama havalar düzeldikçe eskisinden daha çok boğaz trafiği olacağına şüphe yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2013-2017 Tüm hakları saklıdır. Maldivler Turu | Phuket Turu | Balayı Turları | Yasal Uyarılar | Gizlilik İlkesi | Gezi Rehberi | Site Haritası |