Karpaz Wiew Hotel

Dipkarpaz Hakkında Bilgi

Karpaz’ın en güzel konumunda yer alan Karpaz Wiew Hotel sizi bekliyor! Karpaz yarımadası sizi doğası ve harika kumsalları ile büyüleyecek bir yer. Altın sarısı kumları, yemyeşil doğası, zengin tarihi ve kültürel çeşitliliği bakımından her zaman ilgi çekici bir destinasyon olma özelliğini taşımaktadır. Tabiat ile bütünleşmiş Karpaz eşekleri ile yarattığı atmosfer ise sizlere başka bir deneyim yaşatacaktır. Arkeolojik alanları, kaplumbağa yumurtlama bölgeleri, bodur ormanları ve el değmemiş sahilleri ile tam bir turizm merkezidir Karpaz. Yarımadanın en uç kısmında yer alan Dipkarpaz, kuzey sahil şeridinde yer almaktadır.

Karpaz’ın rahatlatıcı maki bitki örtüleri ile kaplanmış dokusu, berrak denizi, altın sarısı kumsalları ve zengin kültürel mirası size unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatacaktır. Yavru vatan Kıbrıs tatilinizi taçlandırmak için her bütçeye uygun Karpaz Wiew Hotel güler yüzlü çalışanları ile misafirlerini bekliyor.

Karpaz Wiew Hotel

Karpaz Wiew Hotel, Müslümanlar ve Ortodoks inancına sahip insanlar için oldukça kutsal sayılan Apostolos Andreas Manastırına 100 metre mesafede ve Dipkarpaz milli park alanı içerisinde yer almaktadır.

Karpaz, hiç şüphesiz tarihin tüm kapılarını sizlere aralıyor. Zira Karpaz Wiew Hotel, ilk olarak kasaphane olarak hizmet vermeye başlamıştır. Kiliseye gelen insanların buradan et alarak “Kendin pişir ve kendin ye” usulü kullandıkları bir yerdi zamanında Karpaz Wiew Hotel.

dipkarpaz-altinkum

Uzun bir süre (1965-1975) bu şekilde hizmet vermiştir. 2000 yılları başında Türkiye Cumhuriyeti’nin desteği ile 15 odalı Akdeniz’in uçsuz bucaksız denizine nazır manzarası, geniş bir restoran alanı, balkonu ve teras alanı olan bir yere çevrildi. Adanın turizm potansiyeline yakışır bir şekilde tasarlanan Karpaz Wiew Hotel kaliteli bir otelcilik anlayışı ve güler yüzlü çalışanları ile misafirlerine yeni turizm sezonunda farklı deneyimler yaşatmak için kolları şimdiden sıvadı.

karpaz-wiew-hotel

2015 turizm sezonunda misafirlerine oldukça etkileyici sürprizleri ve yenilikleri de bulunuyor. Projelerinin başında, özellikle Karpaz ile bütünleşmiş eşekler ile tur, tavuklardan günlük taze yumurta toplanılması, keçi/koyun sütünün sağımına tanık olmak ve 2 adet yapay gölde ördek ve tavşanların yaşam alanlarını gözlemlemek sadece bunlardan bazıları. Bunun yanında elbette Karpaz’ın huzur veren doğası ile bütünleşmiş bir piknik alanı, karavan turizmini destekleyici alanlar ve bahçeciliği, organik tarımı sevenler için ekim alanları da olacaktır. Denizde gezi, bisiklet parkurları ve doğa yürüyüşleri de öncelikler arasındadır. Yürüyüş yolları üzerinde bulunan Kral mezarları, mağaralar ve Afrodit şelalesi gibi yerler görülebilecek şekilde düzenlenmektedir yürüyüş parkurları.

Tüm bu projelerin arka planında profesyonel bir çalışma ile işin ehilleri yer almaktadır. Kuzey Kıbrıs‘ta doğa ve aktivite çalışmalarına gönül vermiş Sn. Mustafa Meraklı yenilikleri bizzat takip edip, uygulamalarını hazırlamakta büyük bir rol üstlenmiştir. Karpaz Wiew Hotel işletmecisi Sn. Özbek Dedekorkut ise misafirleri için hummalı bir çalışma içerisinde tüm bu yeniliklere eşlik ediyor.

Deniz manzaralı toplam 15 oda mevcuttur. Tüm odalarda klima, duş, tuvalet ve lavabo bulunmaktadır. Ayrıca 30 adet karavan turizmi için gerekli alana sahip Karpaz Wiew Hotel ile her türlü konaklama ve restoran hizmeti uygun fiyatları ile değerli misafirlerini bekliyor.

wiew-hotel-restaurant

wiew-hotel-teras

Karpaz Wiew Hotel konaklama ücretleri, geniş ürün yelpazeli sınırsız kahvaltı dâhil 55 TL, turizm sezonunda ise 100 TL gibi uygun bir ücret arasındadır. Akdeniz akşamlarını, Karpaz Wiew Hotelin serin esen terasında yaşayabilirsiniz. 25 TL ücretinde Akşam yemeği, meze ve meyve tabağı ile günü sonlandırabilirsiniz. Önerimiz elbette günlük taze balık ya da meşhur küp kebabımızı denemenizdir. Unutmadan, temiz hava ve manzara ücretsizdir. 🙂

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.