Kıbrıs Ekonomik Uçaklı Paket Turlar

Kıbrıs, dinlendirici bir tatil için Akdeniz bölgesinin en ideal ve eşsiz güzelliğe sahip doğası itibari ile popüler bir destinasyondur. Tarihi yapıların günümüz itibari ile halen muhafaza edildiği, Osmanlı ve İngiliz sömürge dönemine ait kalıntıları barındırması itibari ile tarihe açılan pencere konumundadır.

Binaları, restaurant, bar ve butik otelleri ile turistlere eşsiz bir tatil deneyimi yaşatan ada yılın 340 günü güneş görmektedir. Akdeniz kültürü ile yoğrulmuş kültürü, tarihi, temiz plaj ve doğası ile yılın her ayı ziyaret edilen bir bölge olduğu hiç şüphesiz görülmektedir.

kibris-denizi

Bafra

Kuzey Kıbrıs’ta yer alan Bafra bölgesi devlet tarafından desteği alarak oluşturulan bir turizm bölgesidir. Doğal güzellikleri, altın sarısı kumları ve berrak denizi ile tatilcileri bu bölgeye çekmektedir.  İçerisinde bulunan tesislerin tam donanımlı olması ve bölgesel konumu itibari ile tatile farklı bir boyut katmaktadır.

Gazi Mağusa bölgesine olan yakınlığı itibari ile Kaleiçi ve Salamis harabeleri görülebilir, dilediğiniz takdirde Girne ve Lefkoşa bölgelerine günü birlik turlar düzenleyebilirsiniz.

Kıbrıs’ı ziyaret etmek için birçok neden var. Bunların başında elbette doğası ve temiz plajları ilk akla gelen olsa da tarihi ile ön plana çıkan bir destinasyondur Kıbrıs. Kıbrıs’a ekonomik uçaklı paket turlar ile kendinizi ödüllendirebilir ya da aileniz ile birlikte unutamayacağınız bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu deneyiminizi eşsiz tarihe sahip adada birçok yeri gezebilir ve sonrasında enfes Kıbrıs mutfak kültürüne sahip yemek ve mezeleri tadabilirsiniz.

Bunların başında;

Büyük Han

Adada yer alan önemli bir Osmanlı dönemi eseridir. 1572-1579 tarihleri arasında Bursa’da yer alan Koza han örnek alınarak kare plan şeklinde iki katlı olarak inşa edilmiştir. Toplamda 68 odası bulunan handa Kıbrıs’a özgü el sanatları ve hediyelik eşyaları satın alabilirsiniz.

Girne Limanı

At nalı şeklinde inşa edilmiş olan tarihi liman Girne şehir merkezinde bulunmaktadır. Liman yürüyüş bölgesinde Akdeniz mutfağını tadabileceğiniz bir çok restaurant mevcuttur.

girne-limani-kibris

Salamis Antik Kenti

Gazi Mağusa’da bulunan antik kent Bronz çağına dayanmaktadır ve kurucusu Tefkros olduğu bilinmektedir. Antik kent kalıntılarının tamamı Roma dönemine aittir.

St. Hilarion Kalesi

Beşparmak dağları üzerinde kurulan üç kaleden biri olup, adanın batı bölgesinde bulunmaktadır. Deniz seviyesinden 700 mt. Yüksekliktedir. Walt Disney’in “Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler” isimli çizgi filminde de, mekan olarak St. Hilarion’u canlandırdığına inanılmaktadır.

Kıbrıs tarihi ile olduğu kadar mutfak kültürüyle de tatilcilere eşsiz bir tatil deneyimi sunmaktadır. Mezeleri, hamur içi ve çeşitli aromalar ile tatlandırılmış enfes yemek çeşitleri…

Şeftali Kebabı

Kıbrıs’a özgü bir kebap çeşididir. Koyun ya da keçinin “telb” denilen iç zarının kıyma, soğan ve maydanoz karışı ile dolma biçiminde sarılması ile yapılmaktadır.

Mezeler

Kıbrıs mutfağının bir diğer önemli öğesi ise mezeleridir. Ana yemekten önce servis edilen mezelerden başlıcaları humus, cacık, tahin, samarella ve gabbardır.

Tarihi, doğası, gezilecek yerleri ile Kıbrıs her bütçeye uygun otelleri ve Türkiye’ye olan yakınlığı itibari ile popüler bir destinasyon olma özelliğini yılın her ayı korumaktadır. Kıbrıs’a ekonomik uçaklı paket turlar alarak Akdeniz’in içinizi ısıtacak güneşinde keyifli bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2013-2017 Tüm hakları saklıdır. Maldivler Turları | Phuket Otelleri | Pattaya turu | Yasal Uyarılar | Gizlilik İlkesi | Gezi Rehberi | Site Haritası |