Kıbrıs’ın En Güzel Plajlara Sahip Otelleri

Zengin tarihi, doğal ve kültürel zenginlikleri ile ilgi çeken, tarih ve doğanın muhteşem dokusu ile buluşan ahenk, Kıbrıs ziyaretçilerini adeta büyülemektedir. Dünyanın en güzel sahilleri, farklı çiçek türleri ve Kıbrıs’ın sembollerinden biri olan Karpaz eşekleri adaya farklı bir atmosfer katmaktadır. Arkeolojik alanları, tarihi eserleri, farklı türde canlıları, kuş ve kaplumbağa yumurtlama bölgelerine sahip, bodur ormanları ve Türk-Rum yaşantısının motiflerini taşıyan Kıbrıs tam bir turizm merkezidir.

Kıbrıs’ın muhteşem doğası, doğal güzellikleri, tarihi geçmişi ve kültürel değerlerinin çok oluşu adayı hiç şüphesiz bir turizm merkezi yapmakta en önemli kriterlerdir. Yürüyüş parkurları, kuş gözlem etkinlikleri, din turizmi, su sporları, bisiklet turları, kültürel turlar gibi aktiviteler yapmak için Kıbrıs adeta biçilmiş bir kaftandır.

Kıbrıs, Akdeniz’in uçsuz bucaksız sonsuzluk hissi veren denizi ve suyunun sıcaklığı nedeniyle dalış için büyük bir potansiyele sahiptir. Adanın üç tarafı denizlerle çevrili olması ve su kirliliğinin olmaması nedeniyle zengin bir sualtı zenginliğine sahiptir. Bu durum elbette altın sarısı kumlara sahip plajlarına da yansımış durumdadır.

kibris-sahilleri

Ada, son yıllarda yapılan yatırımlar ile turizm alanında bir step daha çıtayı yükselterek her sene ziyaretçisini arttırmaktadır. Bu yatırımlardan biriside hiç kuşkusuz Bafra Turizm Yatırım Bölgesi’ndeki büyük nitelikli oteller, restore edilen tarihi küçük pansiyonlar ve aile işletmeleri. Her kesimden farklı beklentilere cevap veren ekonomik tatil seçenekleri sunulmaktadır Kıbrıs tatilcilerine.

İnşa edilen nitelikli otellerin altın sarısı kumsallara sıfır konumda oluşu, aile işletmelerinin ise denize yakın olması, bahçelerinde yer alan meyveye ve organik lezzetlere ulaşılıyor olması misafirlere farklı bir tatil deneyimi yaşatmaktadır. Denize sıfır, merkeze 8 ve Ercan havaalanına sadece 25 kilometre uzaklıkta yer alan Acapulco Resort & Convention SPA Kuzey Kıbrıs otelleri içerisinde tatil keyfini dünya standartlarında misafirlerine sunan nitelikli bir oteldir Girne’de.

Kıbrıs’ın dinlendirici bir tatil için en ideal yerlerinden biri olan Girne, tarihi yapıların muhafaza edildiği, doğası ve temiz plajları ile yerli-yabancı turistlere eşsiz bir tatil deneyimi sunmaktadır. Girne Limanı’nın yanında yer alan tarihi Girne Kalesi turistlerin en önemli uğrak yerleri arasındadır. Özellikle yaz aylarında mini barları, mistik restaurantları ve yatları ile tarihi kalıntıları kadar farklı bir güzellik taşımaktadır Girne. Hiç şüphesiz en güzel plajlara sahip Kıbrıs, turizmde kaliteli otelcilik anlayışı ile misafirlerine unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatmayı vaat etmektedir. Gerek iş, gerek tatil amacıyla gelen misafirlerine beş yıldızlı bir tatil deneyimi yaşatan Acapulco Resort & Convention SPA adanın en iyi kongre ve seminer alt yapısına sahip oteldir.

Acapulco Resort & Convention SPA

Nitelikli kadrosu ile olan otel hizmetleri, bir kilometre uzunluğundaki temiz sahili, yetişkin ve çocuk havuzu, deniz manzaralı ve klimalı odaları, sahil barı, restaurantları ve spor salonu gibi alanlara sahiptir.

Kıbrıs’ın incisi Girne, yaz-kış turizm ve aktiviteleri, etkinlikleri, doğası ve ekonomik konaklama seçenekleri ile 4 mevsim tatili misafirlerine yaşatmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2013-2017 Tüm hakları saklıdır. Maldivler Turları | Phuket Otelleri | Pattaya turu | Yasal Uyarılar | Gizlilik İlkesi | Gezi Rehberi | Site Haritası |