Kışın Otobüsle Gidilebilecek Tatil Yerleri

Ankara-İstanbul Otobüs Bileti

Havaların soğumuş olması tatil yapmaya engel değil. Kış mevsiminde de gidilebilecek tatil yerleri, görülecek manzaralar var. Planladığınız tatil için bir otobüs yolculuğu düşünüyorsanız, önceliğiniz güvenilir bir firmadan otobüs bileti almak olmalı. Kış mevsimi aynı zamanda değişken hava şartları demek olduğundan, karlı, buzlu ve çamurlu yollarda güvenli bir yolculuk yapacağınıza inandığınız bir otobüs firmasından bilet almalısınız.

Planladığınız tatilden kar yağsa da vazgeçmemekte kararlıysanız, tatil yapmak istediğiniz yerin kış şartlarında beklentinizi karşılayacak özellikte olup olmadığını önceden öğrenebilirsiniz. Sakinliği, manzarası, ulaşımı, kalacağınız otelin ısınması gibi bilgiler tatiliniz sırasında hayal kırıklığı yaşamamanızı sağlar. Otobüsle gidilebileceğiniz kış güzergahı için Uludağ, Abant, Kapadokya ya da Eskişehir’i tercih edebilirsiniz.

Uludağ

Otobüsle gidebileceğiniz Uludağ, Türkiye’de en popüler kış tatil yerlerinden biri. Ankara ve İstanbul’dan 5 saati geçmeyen bir otobüs yolculuğu ile Uludağ’a yolculuk yapabilirsiniz. Özellikle kış mevsiminde Uludağ’a yapılan otobüs seferlerinde artış gözleniyor. Uludağ’da muhteşem bir kar manzarası var ve ailece kalınabilecek sıcacık konaklama imkanları bulunuyor.

Abant

Abant, bulunduğu yerdeki Abant Gölü’nden adını alıyor. Bolu iline bağlı Abant yolu ağaçlı, muhteşem bir doğa manzarasına sahip. Abant Gölü kenarındaki evler, özellikle kar yağdığında muhteşem bir doğa manzarasına bürünüyor. Bolu’ya İstanbul’dan 4, Ankara’dan 2 buçuk saatte otobüsle varabilirsiniz.

Kapadokya

Kapadokya’daki peri bacalarını ve taş evleri görmek için kış mevsiminden daha iyi bir zamanlama olamaz. Nevşehir’de bir bölge olan Kapadokya’ya otobüsle ulaşım çok kolay. Nevşehir’e otobüsle gittikten sonra, Kapadokya’ya aktarma yapabilirsiniz. Konaklama tercihinizi Kapadokya’da otel olarak işletilen tarihi taş evlerden yana kullanabilirsiniz.

Eskişehir

Eğlenceli bir gece hayatı olan Eskişehir’e otobüsle ulaşım çok kolay. İstanbul’dan 5, Ankara’dan 3, Bolu’dan 4 saatlik bir otobüs yolculuğuyla gidebilirsiniz. Tarihi Odun Pazarı mutlaka gezilmeli. Burada her bütçeye uygun konaklama tercihleri bulunuyor.

Kış tatilinizde yapacağınız otobüs yolculuğunuz için ucuz bilet bulmanın yolu obilet.com internet sitesinden hızlı ve kolay bir şekilde otobüs bileti alabilirsiniz. Obilet.com, Türkiye’nin en seçkin otobüs firmalarının seferlerini görüntüleyerek istediğiniz tarih ve saatte otobüs biletini online olarak almanızı sağlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2013-2017 Tüm hakları saklıdır. Maldivler Turları | Phuket Otelleri | Pattaya turu | Yasal Uyarılar | Gizlilik İlkesi | Gezi Rehberi | Site Haritası |