Fatih Kibar

Gezi notları, araştırma ve makaleler...

Kurban Bayramı’nda Yunanistan Turu Bizi Bekler

Ege’nin hemen karşısındaki Yunanistan, son yıllarda turistik destinasyonlar arasındaki popüler yerini korumaya devam ediyor. Otobüs, gemi ya da uçaklı turlarla keşfe çıkacağınız bu coğrafya, sayısız doğal, tarihi ve kültürel güzelliğiyle sizi bekliyor. Eğer hala plan yapmamış olanlarınız varsa Kurban Bayramı Yunanistan turu seçeneklerine göz atmalısınız. Ülkemize yakın yerleri gezmek, hem deniz hem de kültür turu yapmak isteyenlerin tercihi olan Yunanistan, Thassos’tan Halkidiki’ye, Selanik’ten Atina’ya kadar ünlü birçok şehri, adası ve koylarıyla bu bayram turist akınına uğrayabilir.

Kurban Bayramı’nda Yunanistan Turu

Yunanistan turları ile gezip görebileceğiniz birçok yer bulunuyor. Ege Bölgesi’nde bulunan Yunan Adaları’nın her biri kendine özgü özellikleriyle, doğasıyla ve insanıyla kendine binlerce gezgini çekmeyi başarıyor. Ülkenin başkenti olan Atina ise, antik çağlardan günümüze kadar değerini ve güzelliklerini korumayı başarabilmiş şehirlerden.

halkidiki2

Selanik’i keşfe çıkarsanız eğer, Atatürk’ün doğduğu ev mutlaka görülmeli ve Selanik Kalesi, Beyaz Kule, Aya Dimitros Kilisesi gibi mimari eserleri de gezmelisiniz. Yunanistan’ın kuzey tarafında kalan Thassos, Halkidiki gibi bölgeler ise deniz tatili açısından tercih edilen yerlerden. Gemi turlarıyla vizesiz olarak da gezebileceğiniz Yunanistan Halkidiki plajları eşsiz güzelliği ile gören ve buradan tatil yapan herkesi kendisine hayran bırakıyor. Selanik’in doğusunda bulunan Halkidiki, üç kollu bir yarımada olma özelliği taşıyor.

halkidiki3

Geç kalmayın, şimdiden planınızı yapın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2013-2017 Tüm hakları saklıdır. Maldivler Turu | Phuket Turu | Balayı Turları | Yasal Uyarılar | Gizlilik İlkesi | Gezi Rehberi | Site Haritası |