Revaklı Guest House | Dipkarpaz

Kıbrıs’ın en uç noktası Dipkarpaz bölgesi. Zengin tarihi, doğası, kültürel çeşitliliği ziyaretçilerinin ilgisini çekerken, geniş tarihi geçmişi ve harika kumsalları ile bölgeye farklı bir görünüm kazandırmaktadır hiç şüphesiz. Akdeniz’e serili altın sarısı kumsalları ile temiz plajları ve bölge ile özdeşleşmiş Karpaz eşekleri adanın süregelen tarihini gözler önüne sermektedir.

Turkuaz renkli deniz yansımaları arasında Akdeniz’in uçsuz bucaksız manzarasına nazır gün batımı izleyenlerini büyülerken kahvelerini yudumlayan yerli yabancı ziyaretçilerini hiç olmadığı kadar etkilemektedir. Kahvenin ve kahvehanelerin Kıbrıs kültüründe yer alan önemi ve Türkler ile Rumların birlikte yaşadığı Dipkarpaz köy meydanlarında dolaşırken tarihi mistik ortamlar izleyenleri geçmiş dönemlere götürmektedir adeta.

Kıbrıs’ta var olan kültürel zenginliğe Dipkarpaz’da daha çok rastlanılmaktadır. Zira Türkler ile Rumların bir arada yaşadığı alanlar, kahvehaneler ve kültürler adeta bir birine olan uyumu gözler önüne sermektedir. Karpaz bölgesinde bulunan birçok yaşam alanları ve tarihi inşalar bölgeye mistik bir hava katmakta olduğu görülmektedir.

Karpaz yarımadasında, Orta çağ dönemlerine kadar tarihlenen önemli arkeolojik bulgular bulunmaktadır. Dipkarpaz’da yüzyıllar öncesinden bugünlere gelen birçok miras vardır. Hiç şüphesiz etkileyici mimarisi ve geçmişi ile Karpaz bölgesinde misafirlerini adeta tarihte bir yolculuğa çıkaran Revaklı Guest House tam 1 asırlık kültürü günümüze taşımakta başarılı bir rol sergilemiştir.

revakli-karpaz

1912 yılında Kıbrıs’ın iklimine uygun ve adaya özgü mimari motifleri ile inşası yapılan yapı, ilk yıllar papazların konakladığı bir yer olarak kullanılmaktaydı. Her geçen sene artan adanın popülaritesi Dipkarpaz’ın altın sarısı kumları ve tarihi yapıları ile bütünleşmiştir. Nitekim Maraş bölgesinin turizmde var olan önemli bir değeri adaya olan talebi turizm açısından arttırmıştır. Revaklı Guest House‘un geçmişine geri döndüğümüzde papazların kullandığı odalar sonraki seneler turizme kazandırılmak amacı ile ailelerin yaşadığı bir konuk evine çevrilmiştir.

revakli-guest-house

Adanın tarihine tanıklık etmiş 1 asırlık yapı turizme kazandırılarak şimdilerde misafirlerine hiç olmadığı kadar farklı bir tatil deneyimi yaşatmaktadır. Tarihi bir kültürün içerisinde var olmak, havasını solumak ve mimarisine şahitlik etmek kültürel anlamda hem gezilip görülebilir hem de konaklama yapılabilir durumda hizmet vermektedir.

Toplamda 4 odası ve her odada bulunan 4 yatağı ile 15 yataklı kapasiteye sahiptir Revaklı Guest House. Her odada klima, televizyon, sıcak su, duş ve lavabo gereksinimleri mevcuttur. Yemekleri istek üzerine hazırlanan Revaklı Guest House’da adanın mutfak kültürünü keşfetmek için bir birinden lezzetli yemekleri tadabilir geniş bahçesinde semaverde çay keyfi yapabilirsiniz. Ayrıca bahçede ekili olan sebze ve meyveleri dalından kopararak taze bir şekilde temin edebilir, dilerseniz bahçe işleri ile ilgilenebilirsiniz.

revakli-guest-house-dipkarpaz

Oda fiyatları; 1 kişi 75₺, 2 kişi 140₺, 3 kişi 180₺ ve 4 kişi 210₺ olarak hizmet vermekte olup oda fiyatlarına kahvaltı dâhildir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2013-2017 Tüm hakları saklıdır. Maldivler Turları | Phuket Otelleri | Pattaya turu | Yasal Uyarılar | Gizlilik İlkesi | Gezi Rehberi | Site Haritası |