Ucuz uçak bileti nasıl bulunur?

Son yıllarda ülkemizde artan seyahat kültürü ve turizmde yaşanan olumlu gelişmeler beraberinde farklı tatil düşüncelerini doğurmuştur seyahat edenlerde. Yaz tatilleri için yurtiçi ve yurtdışı farklı destinasyonlara ucuz bilet tercihi artık talep edilmekte. Bu nedenle mesafeyi en kısa zaman dilimine indiren havayolu ulaşımı tercih edilmektedir. Zira tüm ulaşım ağı arasında yapılan araştırmalar sonucu elde edilen güvenlik ve hatta hız açısından uzak mesafeleri yakın bir zaman diliminde yol alan havayolu tercih edilmektedir. Ülkemizde açıklanan havayolu uçuş verilerine bakıldığında son yıllarda uçak ile ulaşım ağını tercih eden kişilerin sayısı artış göstermektedir. Her geçen gün artan havayolu firmaları neticesinde uygun fiyatlara bilet bulmak artık mümkün olabilmekte.

Seçeneklerin artması seyahat edenler için ucuz uçak bileti bulma imkanını beraberinde getiriyor. Hal böyle iken Uygun fiyatlı uçak bileti almak için birçok İnternet sitesinde tercihlere göre arama yapılabilmekte. Elbette uçak biletinizi almadan önce bazı kişisel tercihler göz önünde bulundurularak uçuş yapacağınız noktaya olan bilet aramalarınızı daraltır ve böylelikle en doğru sonucu almış olursunuz.

Seyahat ya da tatil planlarımız esnasında bizleri en çok yoranda uygun fiyata uçak bileti aramaktır. İnternet siteleri ve acenteler arasında farklı fiyatlar ile karşılaşıyor buda tatil öncesi biraz keyif kaçırıyor. Bu doğrultuda ucuz uçak bileti aramanın bazı püf noktaları olduğunu belirtmek gerekir.

ucuz-ucak-bileti

Ucuz Uçak Bileti Ararken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

  • Seyahat planınızı mümkün olduğunca geniş bir zaman zarfına yayın. Uçuş gününe en az 30 ila 50 gün arasında değişen zaman diliminde bilet aramalarınızı yapmanız size uygun fiyatlara uçak bileti bulmanız doğrultusunda doğru bir seçenek olacaktır.
  • Senelik izinlerde ya da iş seyahatlerinde sıkça rastlanılan bir durum. Hafta içi uçmak… Çarşamba ve Perşembe günü gerçekleşen uçuşlar hafta sonu uçuşlarına göre daha ucuz olmaktadır.
  • Esnek tarihli seyahat planınız varsa ucuz fiyata bilet bulmanız mümkün olacaktır.
  • Seyahatinizde Gidiş – Geliş uçuş tarihleriniz belli ise uygun fiyatlı uçak bileti bulma şansınız yüksektir.
  • Direk uçuşlar aktarmalı uçuşlara göre daha ucuz olmaktadır. İnternet bilet arama sitelerinde birkaç siteye bağlı kalmaksızın birçok sitede araştırma yaptığınız takdirde gideceğiniz yöne direk uçuş bulma ihtimaliniz bulunmaktadır.
  • Havayolu firmalarının siteleri ya da uçak bileti satan İnternet sitelerinin e-bültenlerine kayıt olunuz. Birçok firma belli tarihler arasında kampanyalı bilet sunmaktadır. Bu bilgilerin sıcağı sıcağına e-posta adresinize gelmesi esnek olan seyahat planınızı şekillendirecektir.

Peki İnternetten Nasıl Ucuz Uçak Bileti Arayacağız?

Birçok havayolu firması arasında gideceğiniz destinasyona göre arama yapan siteler bulunmaktadır. Öncelikle bu aşamayı alışkanlık haline getirmeli ve bu tarz siteleri her zaman bir yere kayıt etmeliyiz. Uçak bileti arama/karşılaştırma sitelerinde belirlemiş olduğunuz tarih aralığında ve uçuş yapacağınız yere göre aramanızı yapabilir direkt ve aktarmalı uçuşlara bakabilirsiniz. Kullanıcıya en ucuz uçak bileti sonuçlarını getiren bu sitelerden uygun fiyatlara biletinizi almanız mümkündür.

Yukarıda yer alan 6. Maddede de yazıldığı üzere havayolu firmaları ya da Uçak bileti satan web sitelerinin e-bültenlerine kayıt olup kampanyalı fiyatlara bilet bulabilirsiniz. Zira bazı havayolu firmaları şehirlere özel fırsatlar sunmaktadır. Gezmeyi seviyor ve destinasyon tercihiniz ucuz fiyatlı uçak biletine endeksli ise e-bültenlere kayıt yaptırmanız yararınıza olacaktır.

Bayram, yılbaşı vb. özel günlerde uçuş planlıyorsanız seyahatinize yaklaşık 2 ay kala biletinizi almanız size uygun fiyatlı uçak bileti fırsatı yaratacaktır. Bilet almayı son ana bırakmak özellikle fazla rağbet gören destinasyonlara yönelik bilet bulmak pek bir sıkıntılı olmaktadır.

Seyahatinizi ekonomik bir fiyata gerçekleştirmek için iyi bir plan yapıp, gerekli tüm araştırmaları yaparak, biletinizi haftalar, hatta aylar öncesinden almanız ucuz uçak bileti almanız açısından her zaman iyi olacaktır.

Ucuz uçak bileti fiyatları Biletbayi.com‘da. Tüm hava yollarının uçak bileti fiyatlarını karşılaştırın, ucuz uçak bileti satın alın!

İyi uçuşlar!

4 YORUM YAZILMIŞ

  1. Bir başka başarılı site de ben paylaşayım: https[://]www.esky[.]com[.]tr. Fırsatlar sayfasından istediğiniz güzergahları seçip tüm promosyonlu uçak biletlerini tek ekranda görebiliyorsunuz. Veyahut kendiniz arama yaparak karşılaştırıp en uygun bileti alabiliyorsunuz.

Düşüncelerinizi yazın, merak ettiklerinizi sorun...

Yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz.